Kontakty

Vážení uživatelé výrobků ALPS Electric Czech, s.r.o.

Established

November 1995

Registerred office
& production plant

street: Sebranice 240,
town: Sebranice u Boskovic,
ZIP: 679 31,
Country: Czech Republic

GPS position

E 16°35'17.562"
N 49°29'23.571"

Tel.

+420 516 490 111

Fax

+420 516 455 980

IČO

634 84 021

DIČ / VAT Reg. No.

CZ63484021

Společnost ALPS Electric Czech, s.r.o. je registrována v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 21168

Místo

Mapy: Česká republika / Praha - Sebranice / Vídeň - Sebranice / Sebranice / ALPS Electric Czech, s.r.o.
HOTELY V OKOLÍ

Společnost ALPS Electric Czech naleznete v půvabné moravské vesničce Sebranice ležící nedaleko města Boskovice. Nachází se zhruba 4 hodiny jízdy autem na jihovýchod od Prahy, 4 hodiny jízdy na sever od Vídně a asi 40 minut jízdy na sever od Brna. Nedaleko leží Moravský kras s charakteristickými vápencovými jeskyněmi a podzemními řekami. Romantickou kulisu města tvoří zřícenina gotického hradu Velen a okolní zalesněné kopce. Později postavený zámek s hospodářskými staveními, domov hraběte Mensdorff-Pouilly, nabízí mnoho zajímavého: je plný starožitností a kuriozit. Hraběcí rod je osobou královny Viktorie spřízněn s anglickým královským rodem Saxe-Coburg-Windsor a jeho členové sloužili jako hospodářští a vojenští poradci habsburského rodu. Tyto služby byly zvláště důležité na počátku první světové války, kdy v roce 1914 mezi klíčové světové politiky patřil hrabě A. Mensdorff, velvyslanec Habsburků u Dvora sv. Jakuba (ve Velké Británii). Pro návrat do Boskovic - vjeďte prosím na náměstí z horního nebo východního konce. Úzká klikatá ulička náhle odhalí krásné dlážděné náměstí. Jeho svažitost ještě přispívá k vnímání perspektivy. Radnice z horní strany náměstí shlíží na elegantní kostel svatého Jakuba na jeho spodním konci. Komunistická zástavba se musí sklonit před krásou budov v moravském habsburském slohu. Podívejte se na elegantní renovace, a to zejména na úpatí náměstí po levé straně. V pozadí stojí tajemná hranatá synagoga a nachází se změť úzkých uliček tvořících bývalé židovské ghetto.

Pověst o založení Boskovic. Jednou se údajně jistý šlechtic ztratil v lese. Pomohl mu místní muž jménem Velen a půjčil mu i svůj hřeben. Šlechtic udělil celou oblast Velenovi v léno a propůjčil mu erb se sedmizubým hřebenem, který je dodnes znakem města Boskovice. Pověst praví, že jednoho dne se Velen vydal na prohlídku staveniště svého budoucího hradu (dnes zřícenina). Při chůzi zakopl o dveřní práh. Jeho poznámka, že se nic neděje, neboť po dokončení už nebude muset chodit naboso, dala jméno hradu a pod ním se rozkládajícímu městečku. Zcela paradoxně jeho dnešní potomci tohoto přání vůbec nedbají a doma nikdy boty nenosí. Vyzujte se prosím v předsíni!

Při své velikosti se Boskovice pyšní pozoruhodným počtem a rozmanitostí hospůdek a hotelů. - Proto potřebujete tohoto průvodce. Místní obyvatelé jsou přátelští! Přepadení a násilí jsou zde neznámé a číšníci a servírky jsou bez výjimky trpěliví, zdvořilí a čestní. Výstřednosti zahraničních návštěvníků jsou tolerovány! Poloha hradu tyčícího se nad městem a dominantní nezvykle tvarované radniční věže usnadňuje navigaci po okolí. Krajina od východu stoupá z údolí říčky Bělá (tedy od cesty do Prostějova) směrem k radnici, pak pomalu klesá k nemocnici, vlakovému a autobusovému nádraží na cestě k Brnu. Město je poměrně nedotčené průmyslem, převládají v něm odvětví služeb. Skutečnost, že Boskovice jsou centrem vzdělanosti by vám zde měla pobyt usnadnit - mnoho žáků si bude chtít s vámi procvičit svou angličtinu.

Pokud máte zájem o stručnou historii České republiky, klikněte zde.

Užitečné odkazy

Boskovice - oficiální stránky města
Boskovice - historie boskovického hradu
Boskovice - zámek Boskovice
Boskowan - nejoblíbenější Boskovický zdroj informací
Zámek Rájec - zámek Rajec
Jihomoravský kraj - Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Národní divadlo Brno - brněnské Národní divadlo
Hana Tour Ltd. - společnost specializující se na překlady čeština <=> japonština a prodej japonských lakových předmětů atd.