Zaměstnání

IAP TRAINEE PROGRAM JP - ELECTRONIC, SOFTWARE ENGINEER

ALPS ALPINE - “Perfecting the Art of Electronics”

Jsme součástí vedoucího světového výrobce elektronických zařízení, který dodává 40 000 různých komponent zhruba 2000 firem z celého světa. ALPS ALPINE je tvořen skupinou 87 firem a zahrnuje rovněž dále ALPS Logistics - poskytovatel integrovaných logistických služeb se specializací na distribuci elektronických zařízení.
Dohromady tyto společnosti tvoří silnou globální síť, v jejímž rámci ALPS ALPINE sám provozuje 77 vývojových, výrobních a marketingových základen v Japonsku, Americe, Evropě a Asii. Naše výrobky nemáte možnost často vidět , jsou ale důležitou součástí mnoha výrobků, které denně používáte. Zaměřujeme se na výrobky pro domácí použití, mobilní produkty a komponenty pro automotivní trh, úzce spolupracujeme s výrobci již od fáze vývoje produktu s cílem vytvořit produkty usnadňující uživatelsky přátelskou komunikace.

Popis programu:

“Skills for Life”
Náš International Associates Program (IAP) je program pro zahájení profesionální kariéry, který nabízí zahraničním absolventům 2-letou praxi v Japonsku, účastníci mají jedinečnou příležitost se seznámit s jinou kulturou a zároveň získat cenné profesní, osobní a jazykové dovedností. IAP proto klade důraz na celkový rozvoj. Program je obecně založen na konceptu on-the-job training zapojením kandidáta v různých odděleních a projektech a tak nabízí široké pracovní zkušenosti. Navíc, každému účastníkovi je přidělen mentor, který může reagovat na individuální vzdělávací potřeby účastníka. Program zahrnuje 3 intenzivní jazykové kurzy a na konci prvního ročníku skládají všichni účastníci jazykovou zkoušku z japonského jazyka (minimální úroveň: N4) nebo BJT (Obchodní japonština). Rovněž klademe důraz na zajištění prostředí, které podporuje a podporuje samostatné učení tak, že účastníci mohou neustále rozvíjet své jazykové dovednosti i mimo výuku.

“Believing in People”
Věříme, že respektování individuality v rámci týmu vede k vytváření "pulsující globální společnosti", klademe důraz na vytváření příležitostí pro všechny zaměstnance, aby byli schopni přijímat vzrušující výzvy, byly tříbeny jejich profesní a komunikační dovednosti. Vážíme si zaměstnanců, kteří pracují s nadšením a my se snažíme vytvářet pracovní prostředí, kde zaměstnanci mohou dosahovat vynikající úspěchy.
Těšíme se na bystré, vysoce motivované a sebejisté absolventy s pozitivním přístupem a sympatiemi k Japonsku a jeho kultuře. Uchazeče, kteří budou absolvovat do července 2011.

Vítěz výběrového řízení bude absolvovat od října - listopadu 2011 2-letý pracovně studijní pobyt v naší mateřské společnosti v Japonsku (město FURUKAWA). Pracovní pobyt bude zaměřen na vývoj a zlepšování software (firmware, drivery atd.) pro bezdrátovou komunikaci (např. Bluetooth, WLAN, ZigBee atd.) Realizované projekty budou zahrnovat Bluetooth moduly pro zařízení v automobilech (jako např.
zabudované navigační systémy, přenosné navigační systémy, audio zařízení). Součást pracovní náplně bude komunikace a koordinace spolupráce s dalšími pobočkami společnosti ve světě.

Požadujeme:

- vysokoškolské vzdělání - budoucí absolvent FEKT (v roce 2011) oborů Automatizace a měřící
 technika nebo Kybernetika, automatizace a měření nebo Elektronika a sdělovací technika
- dobré teoretické znalosti elektroniky - zejména VF
- znalost objektově orientovaného programování
- znalost C / C++ podmínkou
- časová flexibilita
- znalost AJ min. na komunikativní úrovni podmínkou
- znalost japonštiny výhodou, ne podmínkou
- mezikulturní tolerance

Nabízíme:

- jazykovou průpravu před odjezdem
- možnost odborného a osobního růstu
- možnost poznat zcela odlišnou kulturu

Nabídka je podmíněna nutností uzavřít fixní kontrakt na 2 roky (tj. celou dobu pobytu), další závazek není nutný. Prodloužení kontraktu v Japonsku, popřípadě přesun do české, či jiné pobočky je vítáno.

Pracoviště: FURUKAWA, prefektura Miyagi, Japonsko
Orientační datum nástupu: 1.11.2011

Vaše nabídky obsahující dotazník (v případě problémů ke stažení zde) a motivační dopis zasílejte na adresu:

Žádosti bez těchto náležitostí nebudou akceptovány, a nebude na ně odpovídáno.

ALPS Electric Czech, s.r.o.
Tomáš Leder
Sebranice 240, 679 31 Sebranice u Boskovic
tel.: +420 516 490 114
fax: +420 516 455 980
e-mail: tleder@alps.cz

Pro osobní návštěvu prosím využívejte pouze dobu: Út 8-11.30, Čt 12 - 17 hod.